Facebook

Páteční squashové turnaje

Pravidla a ceník pátečních squashových turnajů Squash Ohradní

Termíny konání

Turnaj se koná každý pátek od 18:00. Startovné je 400,-Kč Přihlášky přijímáme telefonicky nebo v online rezervačním systému a osobně na recepci, nejpozději v den konání ve 12:00. V případě nízkého počtu přihlášených hráčů si pořadatel vyhrazuje právo turnaj zrušit.

Pravidla

Systém turnaje určuje pořadatel podle počtu hráčů. Každý hráč odehraje nejméně 3 zápasy. V průběhu turnaje a po jeho skončení je připraveno pro účastníky malé pohoštění. Prvních 5 hráčů v každém turnaji získává věcné ceny.

Obvyklý systém turnaje

Systém bude zvolen podle počtu přihlášených hráčů. Obvyklý systém (skupiny) není nijak závazný a může být změněn, zejména při nízkém nebo vysokém počtu hráčů.

1. Část - skupiny
Hráči jsou rozlosováni do skupin. V případě čtyř skupiny jsou tři lídři skupin nasazeni podle aktuálního celkového pořadí před turnajem, čtvrtý nasazený je určen organizátorem podle známé výkonnosti. V případě dvou skupiny je nasazen jen jeden lídr podle žebříčku, druhý lídr je nasazen podle známé výkonnosti. Ostatní hráči se losují. Ve skupinách se hraje na 2 vítězné sety každý s každým. Bodování zápasů je následující:

  • 2:0 - 3 body
  • 2:1 - 2 body
  • 1:2 - 1 bod
  • 0:2 - 0 bodů

V případě vyššího počtu hráčů se hraje jen na dva hrané sety. Rozhoduje počet vyhraných setů. V případě shodného počtu bodů, rozhodují uhrané body ve vzájemném zápase. Přesný klíč postupu ze skupin určuje pořadatel podle počtu hráčů. V případě počtu hráčů do 16 postupují účastníci do 16místného dohrávaného play-off.

V případě vyššího počtu hráčů hrajeme skupiny a poslední z každé skupiny sestupuje do tabulky o poslední místa. Ostatní hrají o 1. až 14. místo (v případě 20 hráčů o 1. až 16.).

V případě více jak 20 hráčů nastupuje individuální systém turnaje dle rozhodnutí organizátora.

V případě účasti do 10 hráčů se hraje systémem každý s každým.

2. Část - boje o umístění
Hraje se obvykle systémem dohrávaného šestnáctkového pavouka. Zápasy se hrají na 2 vítězné sety, kromě posledního zápasu v turnaji. Poslední zápas se hraje na 3 vítězné sety, hráči mají možnost domluvy hrát na 2. Hraje-li se skupina "odpad - loseři" systémem každý s každým, upřesní počet setů pořadatel.

Bodování za turnaj

Každý hráč získává body za pořadí podle vzorce:
10 x ( Max (H,16) - (P-1) )
kde H je počet zůčastněných hráčů a P je pořadí hráče. V praxi to znamená, že poslední hráč má 10 bodů a každý výše umístěný hráč má o 10 bodů více než hráč za ním.
První 4 hráči získávají navíc bonusové body:

  • 1. místo 40 bodů
  • 2. místo 30 bodů
  • 3. místo 20 bodů
  • 4. místo 10 bodů

V případě rovnosti bodů v celkovém pořadí je lépe umístěn hráč s nižším počtem odehraných turnajů. Druhým kritériem je vyšší počet lepších umístění. Pokud ani toto kritérium nerozhodne, pořadatel může rozhodnout o rozhodujícím setu.

Cena

Startovné je 400,- Kč.