Facebook

Badminton

O badmintonu

Badminton na squashovém kurtu . je ideální doplňkový tréninkový čas nebo příjemný čas s přáteli u sportu. Squashový kurt díky svým pevným rozměrům neposkytuje rozměry klasického badmintonového kurtu, skvělou zábavu si však užijete stejně.

(objednávejte na kurt č.3 nebo č.4. Do poznánky napište "Badminton")

Badminton podporuje účelnou koordinaci pohybů, obratnost, pohyblivost, vytrvalost, ale i sílu. A pokud chcete být lepší, musíte všechny tyto vlastnosti trénovat.

Badminton je jedním z nejrychlejších, nejnáročnějších a nejkomplexnějších sportů. A stejně jako squash je vhodný pro všechny věkové kategorie obou pohlaví. Vpodstatě vám stačí dvě rakety a jeden košíček pro úplně rekreační hru. Pokud však chcete přidat na dynamice, je vhodné hrát na body přes síť.  A pokud venku nepanuje ideální počasí, klimatizovaný kurt s mobilní sítí je ideální místo pro vaši zábavu.

Masovému rozvoji pomohlo, že se badminton dostal v roce 1992 na program olympijských her. V ČR má tento sport  poměrně dlouhou tradici (organizovaně má více než 50 let) a v poslední době základna  příznivců a aktivních hráčů roste.

Badminton se hraje ve sportovních halách na vyznačených kurtech rozdělených uprostřed sítí s výškou 155 centimetrů. Při hře dva protivníci (respektive dvě dvojice) odpalují přes síť pomocí rakety opeřený míček a snaží se donutit protivníka k chybě. Chybou je zahrání míčku mimo vymezené území nebo neodehrání protivníkem správně zahraného míčku. Na rozdíl od squashe se zde míček neodráží od země a je hrán vždy přímo z voleje. To může ortodoxním squashistům či tenistům dělat zpočátku problémy J.

I v badmintonu se hrají klasické disciplíny:

Dvouhra – hraje jeden hráč proti druhému hráči

Čtyřhra – hrají dva hráči proti dvěma hráčů

Smíšená čtyřhra – hrají čtyři hráči, vždy muž a žena na každé straně

 

Stručná pravidla: Badminton se hraje do 21 bodů bez ztrát, tzn. Každá chyba přináší bod soupeři. U badmintonu platí obdobná pravidla jako u všech ostatních síťových sportů. Aut je při dopadu míčku mimo hřiště, čára se počítá jako dobrý míč. Zasažení pásky při podání je povoleno, stejně jako při hře a stejně jako ve všech džentlmenských sportech se očekává omluva protihráče.

 

Více o pravidlech najdete na:

http://czechbadminton.cz/pravidla

https://cs.wikipedia.org/wiki/Badminton

http://www.badminton-pravidla.cz/